KERGKILLUSTIK

Vahtklaasi kasutatakse ehitamisel massi vähendava komponendina ja soojustuseks. Toome vahtklaasi

oma masinatega mugavalt otse paigalduskohta.

Kergkillustik

Toimetame vahtklaasi enda masinatega objektile ja paigaldame selle tõhusalt puhumisseadmete abil. Sel moel püsib vahtklaas kogu tarneahela vältel puhas. Vahtklaasi pole sellisel juhul vaja eraldi ladustada. Teisi käimasolevaid ehitustöid vahtklaasi paigaldamine ei mõjuta. Vahtklaasi paigaldus puhumisseadme abil hoiab ehitusobjektil oluliselt aega kokku. Materjal talub probleemideta peal kõndimist, mistõttu pole vaja ehitada eraldi liikumisteid ega tugikonstruktsioone.

Vahtklaasi kasutuskohad

Vahtklaas toimib hästi väga eri konstruktsioonides. Majaehituses kasutatakse seda näiteks soojustuseks ja massi vähendava komponendina. Vahtklaas sobib kasutamiseks ka vundamentide ja hoone seespoolsete täidetena vahelagedel, laekonstruktsioonides, külmumiskaitse tegemisel ja muudes täitekohtades. Foamiti vahtklaas on tänu graanulite kujule sobiv materjal ka näiteks põrandakallete tegemisel. Materjal on õhemate kihtide jaoks saadaval ka peenema fraktsioonina. Vanemate hoonete puhul kasutati vanasti vahelagede täiteks tihti orgaanilist materjali. Selle saab välja imeda ja paigaldada asemele näiteks vahtklaasi. Foamiti vahtklaas on sobiv massi vähendav materjal ka näiteks torustike paigaldamisel, sildade ümbruse täitmisel, teedel, tänavatel, spordiväljakutel, tugimüüride ääres ja õueala konstruktsioonides.

VAHTKLAASI EELISED

Vahtklaas on mittesüttiv isolatsioonimaterjal, see ei sisalda orgaanilisi ega korrodeeruvaid osi. Kui vahtklaasi võrrelda samas mahus pinnase või kivimaterjaliga, moodustab vahtklaasi mass teiste materjalide omast vaid viiendiku. Vahtklaas on seega kõige kergem isoleeriv ja massi vähendav materjal. Vahtklaasi eeliseks on ka graanulite kujust tulenev hõõrdenurk, mis tagab tõhusa ja stabiilse aluskonstruktsiooni. Vahtklaas ei levi kohale toomisel keskkonda. See ei vaja eraldi tugikonstruktsioone. Vahtklaas püsib hästi kuhjas, mis lihtsustab kasutamist töökohas, ladustamisel ja vedamisel. Vahtklaas isoleerib soojust neli korda paremini kui liiv, mistõttu on see sobilik materjal soojustuseks ja külmakergete vältimiseks. Keskkonna seisukohast on vahtklaasil oma tooterühma väikseim süsinikujalajälg (0,31 kg CO2/kg). Seega on tegemist keskkonnasõbraliku tootega, mida on võimalik ka taaskasutada.